Portal bezpiecznego e-biznesu

MacBook w biznesie

 MacBook w biznesie

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Coraz więcej przedsiębiorców wdraża u siebie narzędzia oferowane przez Apple. Nie chodzi już tylko o prestiż związany ze słynnym „jabłuszkiem” na sprzęcie, ale korzystając z funkcji, jakie oferuje producent, widzą, że można w prosty sposób zwiększyć efektywność biznesową. Jak to zrobić? Wyjaśniamy w poniższym tekście.

MacBook w biznesie

MacOS nr 1

Po komputery z systemem macOS jako pierwsza sięgnęła branża kreatywna. Dlaczego? To proste - w profesjonalnej działalności grafików, montażystów i animatorów sprzęt Apple sprawdzał się znakomicie. Oprogramowanie działało bez zarzutu i umożliwiało pracę na plikach dużego rozmiaru. System funkcjonował sprawnie, nie doprowadzając do sytuacji, w której ważny projekt mógł zostać skasowany z racji obciążeń wydajności, a co za tym idzie, klient nie otrzymałby na czas zamówionego zlecenia.

Nie można się zatem dziwić, że macOS został uznany za jedno z niezawodnych środowisk. Stabilny rozwój kolejnych wersji wraz z rosnącą popularnością sprawił, że coraz to nowsze branże zaczęły rozważać zmianę oprogramowania. Obecnie z komputerów Apple korzystają przedstawiciele niemal każdej profesji, reprezentujących różne sektory gospodarki. Mają świadomość, że podejmując decyzje kluczowe dla losu firmy, należy mieć pod ręką urządzenia nie tylko w 100% sprawne. To absolutne minimum już nie wystarcza. Najlepsze przedsiębiorstwa korzystają ze sprzętu, który odgrywa rolę osobistego asystenta menedżera.

Rekomendacje praktyków

Stale rośnie liczba użytkowników MacBooków. Apple zdobywa coraz większy udział w rynku. Tylko w 2018 roku firma sprzedała ponad 18 milionów tych komputerów. Tak wysoki poziom sprzedaży utrzymuje się zresztą od czasu szczytu popularności w Stanach Zjednoczonych, czyli pierwszej połowy XXI wieku. Z czasem także Europejczycy zaczęli przekonywać się do komputera spod znaku nadgryzionego jabłka. Na implementację rozwiązania decydują się głównie liderzy zmian technologicznych. Branża IT pozyskuje co roku kilkadziesiąt tysięcy nowych pracowników, którzy prywatnie pracują na systemie macOS, a w ich kieszeniach znajduje się iPhone. Siła przyzwyczajenia poparta racjonalnymi argumentami zwyciężyła. Znaczący wpływ miało także zjawisko konsumeryzacji branży IT. Zbliżenie do indywidualnego użytkownika pozwoliło zmniejszyć dystans między klientem, a pracownikami. Obie grupy podkreślają walory zintegrowania pracy wszystkich mobilnych urządzeń Apple. Zadowolenie z jednego produktu wprost przekłada się na decyzję o skorzystaniu z pozostałych rozwiązań z asortymentu amerykańskiej firmy. Usługi oraz urządzenia Apple tworzą wydajny ekosystem z którego końcowi użytkownicy nie chcą rezygnować.

Przewaga techniczna

Przykłady zadowolonych firm można mnożyć. Lider w zakresie globalnych usług zatrudnienia, czyli Kelly Services, co roku pośredniczy w procesie pozyskiwania pracowników inżynierów z branży naukowej i IT. Z ich raportów wynika, że ważnym czynnikiem podjęcia pracy jest dla najlepszych talentów możliwość pracy na komputerach Apple. Kandydaci szczycą się certyfikatami, które zaświadczają umiejętną obsługę programów napisanych z myślą o systemie macOS, dlatego przytoczone referencje nie mogą dziwić.

Większość przedsiębiorstw wyposażonych w komputery Apple ceni sobie ich niezawodność, łatwość obsługi, a wbudowane systemy szyfrujące zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dodatkowych atutem jest stałe wsparcie oprogramowania w postaci aktualizacji przez giganta technologicznego, które pozwala spać spokojnie oraz nie martwić się o wyciek lub uszkodzenie cennych i poufnych danych. Przedsiębiorstwa mogą liczyć także na pełną integrację systemu z całą jego infrastrukturą oraz popularnymi rozwiązaniami firm trzecich. Oznacza to płynny przepływ procesów, który wspiera wielowarstwową strukturę ochrony - tłumaczy Rafał Mazur, Apple Technical Engineer Innergo Systems.

Wśród licznych zabezpieczeń macOS możemy wyróżnić m.in. FileVault oraz GateKeeper. FileVault zabezpiecza dane na dysku, automatycznie szyfrując jego zawartość (szyfrowanie XTS-AES-128 z kluczem 256-bitowym). Z kolei technologia Gatekeeper ma zapewnić uruchamianie na komputerze Mac jedynie zaufanego oprogramowania. W rezultacie przez wbudowane liczne bramy zabezpieczeń nie przedostaje się nic niepożądanego. Dodatkowo firma decydująca się na wdrożenie MacBooków w swoje środowisko produkcyjne może liczyć na łatwy sposób zarządzania systemem. Pracownicy działów IT, dzięki prostym metodom kontroli i nadzoru, mogą usprawnić pracę pozostałych jednostek funkcjonalnych.

Jak sięgnąć po MacBooka?

Na polskim rynku pojawiła się możliwość skorzystania z Apple Financial Services, co oznacza, że firmy nie muszą jednorazowo wydawać wysokich kwot na zakup floty urządzeń mobilnych. Rozwiązanie Apple Financial Services daje możliwość wynajmu urządzeń mobilnych, marki Apple. Okres najmu zależy od potrzeb przedsiębiorstwa, przy czym maksymalnie może on wynieść 4 lata. A co zrobić po zakończonym okresie trwania umowy? To proste - wymienić produkt na nowy (przy zachowaniu warunków umowy na kolejne miesiące najmu). Po jego zakończeniu nie trzeba również obawiać się o dane zawarte na naszych starych urządzeniach, gdyż zostają one usuwane lub zapisywane na innym nośniku.

Największym atutem oprogramowania macOS jest, jak już wielokrotnie wspomniano, prostota obsługi. Dzięki temu firmy i działy IT mogą skupić się na tworzeniu najlepszych rozwiązań dla swoich klientów, a przy tym nie martwić się o sprawność własnego środowiska pracy. Posiadanie sprzętu od Apple pozwoli także zbudować wizerunek przedsiębiorstwa nowoczesnego i nie raz przyciągnąć prawdziwe „perełki” w procesach rekrutacji.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrzedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii rywalizują o 70 milionów funtów na cyberbezpieczeństwo Następny artykuł ›Czy gwarancja skraca termin do złożenia reklamacji?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Drukarnia Fortuny - kalendarze

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się