Spółka znalazła się na liście w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Ewentualna sankcja za prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez odpowiednich zezwoleń może sięgnąć 5 mln zł kary.
Oficjalnie firma prowadzi działalność typu „call-center”. Możliwe jest, że jej pracownicy zachęcali zdezorientowanych konsumentów do inwestowania w ryzykowne instrumenty, np. w waluty na rynku forex. Spółki działające w taki sposób są nazywane „łowcami frajerów”.
Z danych dostępnych w KRS można się dowiedzieć, że Iron Eagle powstało w maju 2015 roku, a właścicielami spółki są osoby o obco brzmiących nazwiskach (prawdopodobnie izraelskich). Prezesem zarządu jest Rabi Hagai Haviv, a wiceprezesami są Simon Yohanan Yoni, Hezkia Sharon Haim oraz Hamami Regev. Cały zarząd posiada także udziały w tej spółce.
Na liście KNF oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo umieszcza się także informacje o przebiegu postępowania, takie jak wzmiankę o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego, o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego lub w przypadku wniesienia aktu oskarżenia – wzmiankę o prawomocnym orzeczeniu sądu.
Komentarze