Portal bezpiecznego e-biznesu

Nazwy kont w portalach społecznościowych wymagane we wniosku o wizę do USA

 Nazwy kont w portalach społecznościowych wymagane we wniosku o wizę do USA

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Stany Zjednoczone wprowadziły nowe przepisy, na mocy których, osoby które starają się o amerykańską wizę, będą proszone o podanie w formularzu o wizę wjazdową, nazwy wszystkich swoich kont, które dany wnioskodawca posiada w portalach społecznościowych.
Nazwy kont w portalach społecznościowych wymagane we wniosku o wizę do USA

O zmiany w amerykańskim prawie wizowym postulowano już od dłuższego czasu. Przede wszystkim chodzi o konta na Facebooku oraz innych popularnych portalach społecznościowych.

Od momentu wejścia w życie nowych przepisów, osoby ubiegające się o amerykańską wizę wjazdową, są proszone o uzupełnienie formularza nazwami kont w portalach społecznościowych. Ma to na celu ułatwienie weryfikacji przeszłości wnioskodawcy oraz jego aktualnych kontaktów i relacji z innymi potencjalnie groźnymi osobami. Dzięki temu zostaną dostarczone informacje, które pozwolą ocenić przeszłość z ostatnich pięciu lat wnioskodawcy oraz dostarczyć biograficzne dane obejmujące ostatnie 15 lat.

Władze USA już wymagają wpisania m.in. adresów e-mailowych, numerów telefonów, poprzednich adresów, poprzednich pracodawców oraz historii podróży. Dzięki nowym przepisom Urzędnicy Departamentu Stanu są uprawnieni do żądania dodatkowych informacji w celu potwierdzenia tożsamości wnioskodawcy oraz przede wszystkim sprawdzenia, czy dana osoba nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju.


Mimo, iż wcześniej żądano takich danych, to weryfikacja ta była sporadyczna i obejmowała jedynie 0,5 proc. wnioskodawców. Co prawda udzielenie odpowiedzi na nowe pytania zawarte w formularzu jest dobrowolne, ale amerykańska administracja już zastrzega, że brak zgody na przekazanie takich informacji, może wydłużyć proces rozpatrywania wniosku.

Jak można było przewidzieć, wprowadzone rozwiązania spotkały się ze słowami krytyki ze strony amerykańskich prawników. Środowisko prawnicze sądzi, że wymaganie od wnioskodawców dodatkowych i tak prywatnych danych, może odstraszać studentów od nauki w USA, a pracowników naukowych pragnących przeprowadzać badania, do wjazdu do Stanów. Dodatkowo nowe przepisy mogą wywołać szereg pomyłek w trakcie weryfikacji, co może spowodować dodatkowe przedłużenie procesu rozpatrywania wniosku.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułe-terminale będą wypierać gotówkę Następny artykuł ›Black Friday już niedługo. Jak nie wpaść w wir zakupów?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Drukarnia Fortuny - kalendarze

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się