Portal bezpiecznego e-biznesu

Oto lista najłatwiejszych do rozszyfrowania haseł!

 Oto lista najłatwiejszych do rozszyfrowania haseł!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Pomimo szerokiego nagłaśniania przypadków włamań hakerskich, w dalszym ciągu internauci nie robią zbyt wiele, aby temu przeciwdziałać. Potwierdzeniem tego jest raport opublikowany przez specjalistów z firmy SplashData.

Oto lista najłatwiejszych do rozszyfrowania haseł!

Najbardziej kuriozalne hasła w 2018 roku

SplashData to firma, która specjalizuje się w tworzeniu aplikacji służących do generowania haseł oraz zarządzania nimi i zapamiętywania. Ranking powstał na podstawie analizy 5 milionów haseł, które wyciekły do Sieci. Na kolejnych miejscach niechlubnej klasyfikacji znalazły się następujące hasła:

1. 123456

2. password

3. 123456789

4. 12345678

5. 12345

6. 111111

7. 1234567

8. sunshine

9. qwerty

10. iloveyou

Pełna lista haseł jest dostępna na stronie pod adresem https://www.teamsid.com/100-worst-passwords/.


Co wynika z przedstawionego raportu?

Na podstawie klasyfikacji firmy SplashData można dojść do wniosku, że w dalszym ciągu świadomość cybernetycznych zagrożeń jest u przeciętnego internauty mizerna. Cyberprzestępcy bezlitośnie wykorzystują taką niefrasobliwość, przechwytując wrażliwe dane osobowe i dokonując przejęcia środków na kontach bankowych. Na szczęście w ostatnich latach sporo serwisów internetowych wymaga od swoich użytkowników stosowania trudnych do odgadnięcia ciągów znaków i liczb – użycie prostych haseł uniemożliwia dokonanie rejestracji. Konieczne jest zatem uwzględnienie znaków specjalnych, dużych liter, cyfr itp.


W jaki sposób zarządzać swoimi hasłami?

Zapamiętanie trudnych do rozszyfrowania przez hakerów haseł nie jest łatwym zadaniem. Bezpieczny ciąg znaków może wyglądać następująco - „sfsd348*#hdKss*6hl8#”. Nie sposób zapamiętać wielu tego typu haseł, stosując odmienne dla każdego serwisu. Dlatego warto korzystać z odpowiednich programów do zarządzania hasłami. Za im pomocą można szybko je generować oraz przechowywać w jednym, odpowiednio zabezpieczonym miejscu. Warto korzystać również z systemów podwójnego uwierzytelniania.

Niestety, nadal większość użytkowników Internetu pozostaje w przekonaniu, że problem włamań hakerskich ich nie dotyczy – przecież nie korzystają z żadnych podejrzanych stron. Nie chcą przysparzać sobie dodatkowego kłopotu i otwierają im się oczy dopiero w momencie, kiedy sami stają się ofiarami cyberprzestępstwa.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUOKiK będzie karał menedżerów za naruszenia interesów konsumentów Następny artykuł ›Jak wybrać legalnego polskiego bukmachera?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Drukarnia Fortuny - kalendarze

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się