Sprawdź sklep

Program "Bezpieczny Sklep"

W związku z szerzącą się plagą fałszywych sklepów internetowych postanowiliśmy uruchomić program „Bezpieczny Sklep”. Za jego pośrednictwem klienci mogą sprawdzić, czy sklep internetowy w którym chcą zrobić zakupy jest bezpieczny. W przypadku gdy, klient nie znajdzie sklepu w rejestrze, może zlecić jego audyt legalniewsieci.pl. W ciągu 24 h klient dowie się czy sklep posiada cechy, które mogą stanowić sygnał alarmowy przed dokonaniem zakupów.

Kryteria uzyskania tytułu „Bezpieczny Sklep”:

Weryfikacja przedsiębiorcy:

W pierwszej kolejności, sprzedawca jest weryfikowany w rejestrze w którym jest zgłoszony. Tytuł „Bezpieczny Sklep” uzyska wyłącznie sprzedawca posiadający wpis w rejestrze od min. 3 miesięcy. W przypadku spółek weryfikowane są osoby, które wchodzą w skład zarządu spółki. W razie potrzeby, w celu dodatkowej weryfikacji możemy prosić sprzedawcę o przesłanie faktury za usługę stałą np. domenę lub hositng.

Weryfikacja dokumentów:

Prawnicy z serwisu Legalniewsieci.pl przeprowadzają audyt dokumentów na stronie sklepu internetowego min. regulamin sklepu internetowego. Wyłącznie prawidłowo sporządzone dokumenty gwarantują uzyskanie tytułu „Bezpieczny Sklep”.

Świadectwo Bezpieczeństwa

Po spełnieniu w/w kryteriów sklepu uzyskuje tytułu „Bezpieczny Sklep”. Na adres mailowy sklepu przesyłany jest kod źródłowy do świadectwa potwierdzającego uzyskanie tytułu.

Poniżej krótka infografika, jak rozpoznać fałszywy sklep internetowy.Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno